Dzień Bibliotekarza Powiatu Wieruszowskiego

W dniu 17 maja 2005 r. w Wieruszowskim Domu Kultury miało miejsce uroczyste spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza. W spotkaniu uczestniczyli bibliotekarze z bibliotek publicznych, szkolnych a także z biblioteki pedagogicznej oraz zaproszeni goście. Wśród nich byli dyrektorzy szkół, biorących udział w Wiosennej Zbiórce Książek, nauczyciele i przedstawiciele władz samorządowych oraz przedsiębiorcy i instytucje, które włączyły się do akcji „Jedna firma-jedna książka”.

Na ręce pani dyrektor Katarzyny Idzikowskiej Starosta wieruszowski złożył wszystkim bibliotekarzom życzenia z okazji ich święta. Na spotkaniu podsumowano również akcję pn „Wiosenna Zbiórka Książek” i wybrano Mistrza Zbiórki Książek 2005. W tym roku tytuł ten otrzymał Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Wieruszowie.

Spotkanie umilił wszystkim występ koła teatralnego „Pajacyk” z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Wieruszowie oraz występ grupy wokalnej „Moment” działającej przy Ostrzeszowskim Centrum Kultury. Podziękowano również wszystkim przedsiębiorcom i instytucjom, które w ramach akcji „Jedna firma – jedna książka” zakupiły nowe książki do bibliotek i przedszkoli.

Przedsiębiorcy i instytucje z powiatu wieruszowskiego, którzy włączyli się do akcji „Jedna firma – jedna książka”:
Robert Bieda – Zakład Opieki Zdrowotnej w Czastarach, Andrzej Łytkowski – Zakład Usługowo- Handlowy w Czastarach, Dariusz Rejman – Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „Damar” Kąty Walichnowskie, Grzegorz Wojewoda – firma Handlowo-Usługowa „Kamila” Krajanka, Lechosław Jeżykowski – Zakład Usług Przemysłowych w Węglewicach, Księgarnia „Majorka” w Lututowie, Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie, Spółdzielnia Pracy Krawców „Pionier” w Łubnicach, Rafał Spólny – Zakład Budowlany „PAP-BUD” w Wieruszowie, Instytut Wydawniczy „Arsonium” w Wieruszowie, Zakład Mebli Tapicerowanych „STAGRA” w Wieruszowie, Zakład Remontowo- Budowlany „MOSKA” w Wieruszowie, Sklep Przemysłowy A. Wójcik i H. Gębala, Jadwiga Musiała – Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe AGD w Wieruszowie.

Więcej o: , , ,

Skip to content