Dotacja z programu „Patriotyzm Jutra” 2013 dla biblioteki powiatowej w Wieruszowie

„Patriotyzm Jutra” to program realizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Muzeum Historii Polski prowadzi go od 2009 roku. Celem programu jest wspieranie ważnych i oryginalnych inicjatyw związanych z historią Polski, upamiętnieniem wydarzeń i postaci istotnych w dziejach kraju. W tym roku priorytetem było Powstanie Styczniowe.

136 projektów otrzymało dotacje z programu „Patriotyzm Jutra”. W tym roku napłynęło ponad 900 wniosków. To rekordowa liczba w historii programu. Wśród beneficjentów znalazła się również Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie. Będzie ona realizować projekt ph.: „Dialog z przeszłością”, związany tematyką z Powstaniem Styczniowym. Realizacja projektu przewidziana jest w okresie od kwietnia do listopada 2013.

Projekt dofinansowany przez Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu Patriotyzm Jutra

Patriotyzm Jutra - logotyp
Muzeum Historii Polski - logo