Dobra sztuka zaczyna się ucieczką od nudy (Ezra Pound)

W miniony piątek, 23 kwietnia, w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie, odbyło się uroczyste otwarcie wystawy poplenerowej II Otwartego Pleneru Plastycznego Artystów Województwa Łódzkiego. Zatytułowano ją „Pejzaż malowany ziemi łódzkiej”.

Organizatorami Otwartego Pleneru Malarskiego są Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim oraz Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego. Patronat nad wystawą objął Marszałek Województwa Łódzkiego Włodzimierz Fisiak.

Podczas otwarcia, Pan Andrzej Cieślik, pomysłodawca i gospodarz wystawy, opowiadał między innymi o trudnych początkach realizacji projektu. Zainteresowanie plenerem przerosło jednak nadzieje organizatorów. Zarówno pierwsza, jak i druga edycja odbiła się szerokim echem wśród artystów województwa Łódzkiego. W tym roku wystawa została poszerzona o prace zaprzyjaźnionych twórców z innych miast Polski (Sanok, Bytom), a nawet z zagranicy (Francja, Niemcy i Białoruś). Dzieła także zostały wykonane w różnych technikach, począwszy od farb olejnych, poprzez pastel, akwarelę, rysunek, aż po techniki mieszane na papierze czerpanym. Dzięki temu, że plener jest otwarty, możliwość wykazania się na polu malarskim mają wszyscy, zarówno profesjonalni malarze, profesorzy, jak i początkujący adepci sztuki i osoby pasjonujące się malarstwem.

Zgodnie z planami i założeniami organizacyjnymi wystawy odbyły się już między innymi w Tuszynie, Zduńskiej Woli, Głownie, Zgierzu, Opocznie, Konstantynowie Łódzkim, Łowiczu, Łasku, Sieradzu, Pajęcznie a nawet na Ogólnopolskiej Konferencji Liderów Kultury w Zakopanem.

Wystawa cieszy się dużym uznaniem także wśród gości i czytelników Powiatowej Biblioteki Publicznej. Druga kolekcja pokazuje nam, jak wiele jest pięknych miejsc w naszym regionie, o których wcześniej nie wiedzieliśmy. Możemy na te miejsca spojrzeć z innej perspektywy, oczami artysty, który stworzył swoją wizję rzeczywistości.

Każdy, kto jest zainteresowany wzięciem udziału w plenerze, może zgłaszać się do Pana Andrzeja Cieślika z Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim. Organizatorzy dostarczają uczestnikom materiały potrzebne do malowania (płótno i farby). Jest także możliwość kontaktowania się z Panem Cieślikiem w sprawie ewentualnego kupna danego obrazu.

Wystawa będzie udostępniona w Powiatowej Bibliotece Publicznej do końca kwietnia w godzinach otwarcia biblioteki. ZAPRASZAMY!

Więcej o: , , ,

Skip to content