Czytanie bez barier w PBP w Wieruszowie

W ramach projektu “Wiosenne spotkania bez barier”, realizowanego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie 15 maja 2012r odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Czytanie bez barier”. W spotkaniu wzięli udział uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wieruszowie z Pracowni Artystycznej i Terapeutyczno-Rehabilitacyjnej oraz dzieci z grupy przedszkolnej „Żabki” z Przedszkola nr 1 w Wieruszowie.

Czytane dzieciom wiersze znanych polskich poetów takich jak Jan Brzechwa czy Julian Tuwim w wykonaniu uczestników Warsztatów sprawiły dzieciom wiele radości . W ramach podziękowań „Żabki” zaprezentowały przed gośćmi swój dziecięcy repertuar złożony z paru wierszyków i piosenek. Po części „czytającej” uczestnicy zaprosili dzieci na mini warsztaty plastyczne. Ich efektem były kolorowe zakładki do książek, które dzieci własnoręcznie wykonały pod czujnym okiem uczestników Warsztatów.

Impreza odbyła się także w ramach kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”. Warto dodać, ze spotkania te mają na celu wzajemne poznanie się i integrowanie dzieci i osób niepełnosprawnych podczas wspólnych imprez czytelniczych. Spotkania takie z pewnością poszerzają wiedzę dzieci i ich otwartość na innych ludzi, oswajają je z odmiennością i uczą szacunku wobec osób niepełnosprawnych, rozwijają ich wrażliwość ludzką i moralną jak i również są doskonałą okazją do wspólnej zabawy.

Więcej o: , , , , , ,

Skip to content