“Córka łupieżcy” na spotkaniu DKK w Sokolnikach

24 X 2013 w sokolnickiej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem naszej dyskusji była książka Jacka Dukaja „Córka łupieżcy”. Ta pozornie cienka książeczka dostarczyła nam wielu wrażeń, gdyż na chwilę przeniosłyśmy się do odległej przyszłości, do świata eldżetu i libarytu.

Z okazji osiemnastych urodzin Zuzanna Klajn dostaje od swojego nieżyjącego ojca testament nagrany w przeszłości wraz ze spadkiem. I od tej pory nic już nie jest takie samo. Pojawia się Miasto.

Książka budzi wiele różnych emocji. Począwszy od słownictwa, które jest stworzone specjalnie na potrzeby tej powieści, którego znaczenia często trzeba się domyślać; poprzez swoją futurologiczną treść, kończąc na estetyce wydania i oprawy można stwierdzić, że nasza lektura spowodowała lawinę dyskusji. I mimo, że nie do końca była w guście dyskutantek uznałyśmy, że i taki typ literatury czasem warto przeczytać, by mieć odniesienie do innych książek.

Na następnym spotkaniu 19 listopada (wyjątkowo we wtorek) podyskutujemy o szczęściu, na podstawie książki „Siódmy sekret szczęścia” S. Owens. Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do naszego klubu serdecznie zapraszamy.

Więcej o: , , ,

Skip to content