Canva – tworzenie grafik do zastosowania w promocji na potrzeby biblioteki

16 marca w naszej bibliotece miały miejsce wartszaty dla bibliotekarzy z zastosowania programu graficznego Canva. Wartszaty prowadziła nasza koleżanka z Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie Natalia Wolko-Stempniewicz.

Canva to prosty i intuicyjny program do tworzenia grafik online. W kilku szybkich krokach pozwala na wykonanie profesjonalnych grafik, które można zastosować w bibliotece. Grafiki są dostępne online i łączą w jedną całość różne formy przekazu: tekst, fotografię, wideo i materiały audio. Tworzony interaktywny plakat to świetne narzędzie do promocji przedsięwzięć kulturalnych i edukacyjnych . Ponadto grafiki można opublikować m.in. w mediach społecznościowych, na stronach WWW czy też w prezentacjach multimedialnych.