Cała Polska Czyta Dzieciom 2014

Już po raz trzynasty obchodzimy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom – największe doroczne święto czytania prowadzone przez Fundację ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom. Jak co roku, w to święto czytania włączyła się także Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie, przygotowując szereg imprez czytelniczych. Do wspólnego czytania dzieciom zaprosiła przedstawicieli min. Starostwa Powiatowego, Policji, Straży Pożarnej, Urzędu Miejskiego. Wszyscy zaproszeni goście chętnie zgodzili się poczytać naszym pociechom. W szkołach, przedszkolach i bibliotekach odbyły się imprezy czytelnicze dla dzieci, konkursy literackie i plastyczne, inscenizacje, wystawy. W to doroczne święto czytania włączyli się ludzie różnych zawodów i środowisk.

Tydzień Czytania rozpoczął się 1 czerwca 2014 r. występem laureatów VII Festiwalu Piosenki z bajki na scenie letniej Wieruszowskiego Domu Kultury „Pod Kasztanem”, nad którym honorowy patronat objęła Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom oraz Starostwo Powiatowe w Wieruszowie. W koncercie galowym wystąpili uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki z powiatu.

3 czerwca 2014 r głośne czytanie odbyło się w wieruszowskich przedszkolach: Publicznym Przedszkolu Samorządowym nr 1 oraz w Publicznym Samorządowym Przedszkolu nr 3. Przed dziecięcą publicznością wystąpili: Jerzy Nowojewski z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie, Waldemar Kopacki Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie, Bogdan Nawrocki Burmistrz Wieruszowa oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Wieruszowie Natalia Karsznia, Anna Kowalczyk, Sylweriusz Sienkiewicz a także Elżbieta Dąbrowska z Powiatowej Biblioteki Publicznej. Przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały wierszy naszych najpopularniejszych poetów. W podziękowaniu dzieci wręczyły gościom własnoręcznie wykonane prezenty. Na zakończenie imprezy przedszkolaki dostały od czytających słodkie niespodzianki.

4 czerwca 2014r. przed szkolną, dziecięcą publicznością w Szkole Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie oraz w Oddziale Szkoły Podstawowej nr 1 wystąpili znakomici goście. Jak co roku nie zabrakło służb mundurowych. Policję reprezentował Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie Radosław Szkudlarek a straż pożarną tym razem kobiety w mundurach Anita Chwiołka oraz Beata Starzyk-Jakubowicz. Czytał również Sylweriusz Sienkiewicz ze Starostwa Powiatowego w Wieruszowie, Urząd Miejski reprezentował Waldemar Urbaniak. Wszystkie dzieci z zainteresowaniem słuchały wierszy w wykonaniu przybyłych gości. Dzieci w podziękowaniu przygotowały dla gości własnoręcznie wykonane prezenty. Na zakończenie całej imprezy uczniowie otrzymali od czytających słodkie niespodzianki. W szkole, nad całą imprezą, czuwała Beata Łuczak oraz nauczycielki klas I-III a także dyrektor SP nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie Agata Barańska.

5 czerwca 2014 r. w bibliotece powiatowej czytali dzieciom z Oddziału Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieruszowie, które gościły w bibliotece wraz wychowawczynią Beatą Łuczak, uczestnicy Terapii Zajęciowej w Wieruszowie wraz z opiekunem Natalią Polus. Uczestnicy przygotowali dla dzieci rymowane wierszyki zagadki.

Warto również zaznaczyć, że do tej ogólnopolskiej kampanii włączyły się także biblioteki z całego naszego powiatu. Nad całością imprez czuwała Elżbieta Dąbrowska Koordynator Wojewódzki kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom pracownik Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie. Korzystając z okazji, chcemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczną akcję głośnego czytania.

Więcej o: , , , ,

Skip to content