Cała Polska czyta dzieciom-2006

Od niedzieli 4 czerwca do soboty 10 czerwca 2006 trwał V Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, największe coroczne święto czytania dzieciom organizowane przez Fundację ABCXXI. Przez cały ten tydzień Powiatowa Biblioteka Publiczna zorganizowała dla dzieci szereg imprez. Do wspólnego czytania dzieciom zaprosiła przedstawicieli Starostwa Powiatowego, jednostek organizacyjnych powiatu, władz miejskich, Policji i Straży Pożarnej a także nauczycieli i rodziców. Wszyscy bardzo chętnie zgodzili się poczytać naszym milusińskim. Aby dać dobry przykład pracownicy biblioteki powiatowej – pani dyrektor Katarzyna Idzikowska oraz koordynator akcji Elżbieta Wierzba 6 czerwca również czytały dzieciom w Samorządowym Przedszkolu nr 3 w Wieruszowie.

Przez cały tydzień w Szkole Podstawowej nr 1 w Wieruszowie czytali dzieciom rodzice oraz nauczyciele. 7 czerwca przed szkolną, dziecięcą publicznością wystąpili sami włodarze naszego powiatu Pan Starosta Andrzej Szymanek oraz Pan Wicestarosta Józef Wróbel, pracownicy Wydziału Spraw Społecznych Ewa Grela oraz Anita Chwiołka, Przewodnicząca Rady Powiatu Henryka Sokołowska, oraz przedstawiciel władz miejskich Waldemar Urbaniak Wszystkie dzieci z zainteresowaniem słuchały wierszy znanych poetów polskich w wykonaniu tak znakomitych gości. Same również recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Przygotowały także dla gości własnoręcznie wykonane prezenty i medale. W szkole, nad całą imprezą, czuwała pani Beata Łuczak, nauczycielka klas I-III, dzięki której, wszystko sprawnie przebiegało. Czwartek należał do policjantów i strażaków. Czytali oni dzieciom w Szkole nr 1 w Wieruszowie (w oddziale na terenie dawnego żłobka)oraz w przedszkolu nr 2 w Wieruszowie. Policjantów reprezentował pan Paweł Gnych oraz pan Paweł Moska natomiast Straż Pożarną pan Karol Brylak oraz pan Janusz Pietrzak. Wszyscy mundurowcy spisali się na piątkę. Dzieci podziękowały pięknie gościom, podarowały im wykonane samodzielnie kwiaty i prezenty oraz zaśpiewały dla nich piosenkę.

9 czerwca w piątek Biblioteka Powiatowa zaprosiła klasę II d wraz z wychowawczynią panią Jadwigą Matyją oraz rodziców na wspólne czytanie. Dzieci przyniosły ze sobą prace plastyczne, które przedstawiały ich ulubione lektury. Najładniejsze znajdą się na wystawie. Dzieci przygotowały dla rodziców i pań bibliotekarek piękne prezenty i medale.

Korzystając z okazji Pani Katarzyna Idzikowska oraz Elżbieta Wierzba przekazały dla szkoły oraz przedszkoli nowe książki zebrane w ramach akcji „Jedna firma – jedna książka”. Warto przypomnieć, iż pozostałe książki zebrane w tej akcji przez Powiatową Bibliotekę Publiczną zostały przekazane do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie oraz do filii nr 3 w Wieruszowie.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się do tegorocznej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.