„Biblioteczne Biuro Śledcze czyli Kryminalna Noc w Bibliotece Powiatowej w Wieruszowie” nagrodzona w ogólnopolskim konkursie Nocy Bibliotek.

     W tegorocznej V ogólnopolskiej edycji Nocy Bibliotek wzięło udział 1761 bibliotek. Spośród setek wyjątkowych Nocy Bibliotek  Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie znalazła się w najlepszej piątce  wyróżnionych Nocy Bibliotek w Polsce.

Jury konkursu w   uzasadnieniu napisało:  „za niekonwencjonalne pomysły na powiązanie nocnej pory wydarzenia z promocją kryminału jako gatunku literackiego oraz twórcze włączenie lokalnej społeczności do przygotowań poprzez konkurs literacki „Zagadka kryminalna z Wieruszowem w tle”.

Za to wyróżnienie biblioteka otrzymała nagrodę  w postaci rzutnika. Fundatorem nagrody jest firma Platon. Biblioteka planuje wydać w najbliższym czasie publikacje z pracami uczestników Powiatowego Konkursu Literackiego „Zagadka kryminalna z Wieruszowem w tle”.

Tegoroczną edycję Nocy Bibliotek Powiatowa Biblioteka Publiczna organizowała wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Wieruszowie.

Informacja na temat wyników  konkursu:

https://nocbibliotek.org/aktualnosci/wyniki-konkursu-nocy-bibliotek-i-platona?fbclid=IwAR1YRm0YOc8JxohdeAeRtzdI_Tcrtll5UdePZv4pFtenGh5G-7zcZ71yuO8

Relacja z  Nocy Bibliotek

https://nocbibliotek.org/content/biblioteczne-biuro-sledcze-czyli-kryminalna-noc-w-bibliotece-powiatowej-w-wieruszowie

Skip to content