2-dniowe seminarium w Sieradzu

23-24 października w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu w ramach Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego: “Edukacja kulturalna i upowszechnianie kultury” odbyło się 2-dniowe seminarium dla bibliotekarzy – użytkowników programu bibliotecznego SOWA – “Budowa centrum informacji dla sieci w bibliotece powiatowej lub miejskiej obsługującej sieć”. W seminarium również uczestniczyła Elżbieta Wierzba.

Seminarium otworzył wicestarosta powiatu sieradzkiego Michał Kłos. Leszek Masadyński – autor programu komputerowego SOWA zaprezentował najnowsze rozwiązania automatyzacji w bibliotekach i sieciach bibliotecznych. Omówiony został także stan komputeryzacji oraz perspektywy rozwoju sieci informatycznej. O efektach wdrażania Systemu Bibliografii Regionalnej w woj. łódzkim mówiła Joanna Kantyka z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łodzi, o kulturze w samorządzie mówił Michał Kalarus – przewodniczący Komisji Kultury Związku Powiatów Polskich, a o roli biblioteki w kształtowaniu świadomości regionalnej mówiła Elżbieta Stefańczyk zastępca dyrektora Biblioteki Narodowej.

24 października o godz. 13.00 rozpoczęły się uroczystości jubileuszowe z okazji 60-lecia Biblioteki. Wśród zaproszonych gości znalazły się władze samorządowe: Starosta Powiatu Sieradzkiego Kazimierz Kościelny oraz Prezydent Miasta Sieradza Barbara Mrozowska-Nieradko, reprezentanci różnych organizacji i instytucji w tym bibliotekarze z całego województwa. Imprezę prowadziła była dyrektor biblioteki Krystyna Brodowska. Gratulacje i życzenia w imieniu biblioteki przyjmowała obecna dyrektor Janina Andryszczak.

Za swoją działalność Powiatowa Biblioteka w Sieradzu otrzymała wiele pochwał i nagród. Imprezę uświetnił występ Leszka Długosza związanego z Piwnicą pod Baranami.

Więcej o: , , ,

Skip to content