Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem, pisarzem bajeczek w Filii GBP w Wójcinie

Spotkanie autorskie z Wiesławem DrabikiemWiesław Drabik spotyka się z czytelnikami swoich książeczek od 1998 roku, tym razem zagościł w Filii GBP w Wójcinie. Spotkanie odbyło się w piątek 25 maja 2012 r., udział w nim wzięli uczniowie klas I-III i oddziału „zerowego” z Wójcina.

Autor podczas spotkania opowiadał dzieciom o tym jak powstaje książeczka, odpowiadał na różne pytania, czytał, a właściwie mówił z pamięci, fragmenty swoich bajeczek. Pierwszą książeczkę napisał o smoku pt.: „Bardzo śmieszna historia”, o której powstaniu dokładnie dzieciom opowiedział. Obecnie na swoim koncie ma 160 tytułów bajeczek. W trakcie całej imprezy uczniowie mieli okazję otrzymać nagrody za każdą prawidłową odpowiedź udzieloną na zadaną przez pisarza zagadkę, a zagadek było mnóstwo. Osoba, która udzieliła najwięcej prawidłowych odpowiedzi otrzymała od autora książeczkę z autografem. Szczęśliwcem okazał się Mateusz Drobina z klasy trzeciej. Pozostałe dzieci autograf z dedykacją dostały na zakładkach bądź zakupionych przez siebie bajeczkach.

Spotkanie przebiegło w miłej, radosnej, ciepłej, rymowanej i niejednokrotnie śmiesznej atmosferze. Dzieci i wychowawcy byli bardzo zadowoleni ze wspólnej zabawy. Sam autor podsumował imprezę jako niezwykle udaną i sympatyczną. Spotkanie zorganizowano w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

W godzinach rannych tego samego dnia spotkanie z Wiesławem Drabikiem odbyło się również w Filii GBP w Dzietrzkowicach, dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

Więcej o: , , , , ,

Skip to content