XIII Festiwal Piosenki z bajki

30 maja 2021 r. na wieruszowskim rynku odbył się XIII Powiatowy Festiwal „Piosenki z bajki”. Ogłoszony został  przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie i Wieruszowski Dom Kultury w Wieruszowie

Festiwal odbył  się w ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” oraz w ramach Dnia Dziecka  pod honorowym patronatem Starosty Wieruszowskiego.  Na konkurs wpłynęło 15 zgłoszeń z przedszkoli i szkół podstawowych z terenu powiatu wieruszowskiego.   

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkola oraz szkoły podstawowe klasy I-III. Dzieci śpiewały repertuar  bajkowy. Oprócz wspaniałego wykonania, dzieci prezentowały się w kolorowych, bajkowych, strojach.

Uczestników oceniała komisja konkursowa w składzie:

Elżbieta Żłobińska 

Natalia Wolko-Stempniewicz

Edyta Jamrozińska

Kacper Kos

Komisja postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

w  kategorii : Przedszkola

I miejsce  –   Joanna Lewandowska

II miejsce –  Zuzanna Maciejewska

w kategorii : Szkoły Podstawowe I-III

I miejsce-   Antonina Kosatka

II miejsce– Marcelina Domal

III miejsce– Barbara Bezen

Nagroda specjalna – Maja Lis

Nagrody małym gwiazdom wręczał  starosta  Andrzej Szymanek. Wszystkie dzieci, które brały udział w festiwalu otrzymały dyplomy i upominki. Katarzyna Idzikowska Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w tegoroczny Festiwal. Szczególne słowa podziękowania należą się opiekunom i rodzicom, którzy włożyli dużo serca i pracy w przygotowanie dzieci do występu.

Sponsorem nagród rzeczowych było Starostwo Powiatowe w Wieruszowie, Wieruszowski Dom Kultury, Firma Mad-Pak oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna.

Skip to content