Odwiedziny w bibliotece

Dziś naszą wystawę odwiedziła młodzież z klas pierwszej i drugiej z ZSP im. Stanisława Staszica w Wieruszowie oraz z klasy pierwszej z LO im. Mikołaja Kopernika w Wieruszowie. Spotkanie było również okazją do zaprezentowania uczniom oferty biblioteki oraz zapoznania się z naszym katalogiem.


Odwiedziny wystawy

Dziś naszą wystawę odwiedzili uczniowie Oddziałów Specjalnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie wraz z opiekunkami. Wśród prac prezentowanych na wystawie są również prace uczniów z tej szkoły.


Gminny Konkurs Recytatorski klas I – III pod hasłem „Wiersze Brzechwy i Tuwima”

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie odbył się VIII Gminny Konkurs Recytatorski klas I - III pod hasłem „Wiersze Brzechwy  i Tuwima”. Miło nam było wziąć udział już kolejny raz jako jury. Gratulujemy uczniom, organizatorom oraz szkołom, które przystąpiły do konkursu promującego twórczość Jana Brzechwy  i Juliana Tuwima, na której wychowały się pokolenia młodych Polaków.


Otwarcie III Międzypowiatowej Wystawy Rękodzieła Artystycznego Osób z Niepełnoprawnością w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wieruszowie

Oficjalne otwarcie wystawy miało miejsce w czwartek 8 lutego o godz. 12.00. Pomysłodawcą i głównym organizatorem wystawy jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gromadzicach Powitania gości i wprowadzenia w tematykę spotkania dokonała dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie Katarzyna Idzikowska. Następnie głos zabrał starosta wieruszowski Stefan Pietras. III Międzypowiatowa Wystawa Rękodzieła Artystycznego Osób z Niepełnosprawnością, prezentuje ponad 500 prac podopiecznych ...

czytaj dalej »


Skip to content