Spotkanie autorskie w Bibliotece w Wójcinie

W Bibliotece Wójcin, w dniu 17 listopada 2016 roku odbyło się spotkanie z poetką, pisarką i tancerką Panią Elżbietą Bednarczyk, mieszkającą od 27 lat w Australii. Spotkanie miało dwie odsłony, dla przedszkolaków i klas I – III szkoły podstawowej, którego głównym tematem były przesłania i morały płynące z bajki „Kłótnia w tornistrze” oraz dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej, o charakterze poetycko –recytatorskim.

Na każdym ze spotkań dzieci i młodzież mieli okazję zapoznać się z przyrodą , klimatem, sposobem spędzania wolnego czasu i relacjach między ludźmi w Australii, na podstawie opowiadań Pani Elżbiety. Komentarze swoje podpierała pokazem slajdów z uroczego kraju. Miłym akcentem były tańce wykonane przez autorkę do przepięknej muzyki klasycznej: taniec cygański i taniec flamenco. Niektórzy uczniowie wypróbowali swoje umiejętności w tańcu flamenco.

Więcej o: ,