Se–ma–for Film Festival On Tour 2011 – przystanek w PBP w Wieruszowie

10 maja 2011 r. Wieruszów był pierwszym przystankiem na trasie Se-ma-fora. Impreza Se – ma – for Film Festival On Tour 2011, zorganizowana została przez wytwórnię filmów lalkowych z siedzibą w Łodzi.

Studio zajmuje się głównie produkcją animacji lalkowych i rysunkowych dla dzieci i dorosłych. Na swoim koncie posiadają dwa Oscary : pierwszy z 1982 r. za „Tango” oraz drugi z 2007 r. za film pt. „Piotruś i wilk”.

W trakcie festiwalu, filmowcy wraz z Wieruszowskim Domem Kultury zorganizowali warsztaty animacji, wystawę fotosów i zdjęć z planu serialu lalkowego „Zajączek Parauszek” oraz grę miejską, w której wzięli udział uczniowie okolicznych szkół podstawowych. Zabawa à la podchody, polegała na zapoznaniu się z pracą w Se – ma – forze. Uczestnicy konkurencji, mieli do zaliczenia dziesięć punktów – stacji. Na każdym postoju czekała na nich: historia studia, zagadka bądź praca przy tworzeniu postaci bajkowych. Jednym z punktów, które odwiedzili uczniowie była Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie.

Wszyscy zawodnicy otrzymali od filmowców nagrody za udział we wspólnej, pozytywnie zakręconej zabawie. Film Festival on Tour 2011 odbywa się od 10 maja do 2 lipca.  W tym czasie filmowcy odbywają tournée po województwie łódzkim.

Więcej o: , , , , ,

Skip to content