Ogólnopolski konkurs „Z ekonomią na ty”

Już po raz trzeci Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie bierze udział w ogólnopolskim konkursie pn.: „Z ekonomią na ty” organizowanym przez Narodowy Bank Polski we współpracy z Biblioteką Narodową. I po raz trzeci zakwalifikowała się do kolejnego etapu konkursu.

Komisja powołana do oceny projektów edukacyjnych w konkursie „Z ekonomią na ty” zebrana na posiedzeniu 9 maja 2005 r wysoko oceniła projekt Powiatowej biblioteki Publicznej w Wieruszowie. Biblioteka znalazła się w gronie 30 najlepszych bibliotek z całej Polski, które otrzymają dotację w wysokości 6.000 zł. na realizację projektów edukacyjnych z zakresu ekonomii przeznaczonych dla młodzieży. Biblioteka otrzyma również kilkadziesiąt książek o tematyce ekonomicznej, ufundowanych przez Narodowy Bank Polski.

W ubiegłych latach projekty „Wakacyjny dialog z ekonomią” oraz „Przedsiębiorczości – Tak!!!” adresowane były do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku do ekonomicznego dialogu biblioteka zaprosi gimnazjalistów z powiatu wieruszowskiego.

Projekt, który będzie realizować nosi nazwę „Gimnazjalista –finansista”. Realizacja projektu będzie trwała w miesiącach czerwiec- wrzesień 2005. W programie projektu przewidziane są min. wyjazd młodzieży do przedsiębiorców z terenu powiatu oraz wyjazd do Łodzi do Narodowego Banku Polskiego oraz Biblioteki Wojewódzkiej a także Inkubatora Przedsiębiorczości. Przewidziane są również szkolenia, konkurs dla młodzieży na najlepszą prezentację multimedialną, przedstawienie teatralne, wycieczki do banków itp.

O wszystkich kolejnych działaniach związanych z realizacją projektu będziemy informować na bieżąco.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie w dwóch poprzednich edycjach była laureatem tego prestiżowego konkursu. W 2003 r. zdobyła główną nagrodę w wysokości 10.000 zł, a w 2004 r. wyróżnienie.

Więcej o: , , ,

Skip to content