NOC BIBLIOTEK w WÓJCINIE

   
   W wójcińskiej bibliotece po raz kolejny odbyła się „Noc Bibliotek”, w tym roku po raz pierwszy jesienią, 5 października 2019 roku, włączyliśmy się w ogólnokrajowe świętowanie tego wydarzenia. Wystartowaliśmy o godzinie 18.00, z udziałem prawie 60 uczniów ze szkół podstawowych z Wójcina i z Łubnic

               Punktem przewodnim były warsztaty literacko-plastyczne             z Panią  Natalią Talarek-Oswald,  z Tęczówka Studio z Częstochowy. Podczas, których powstały kartki w technice kirinami oraz indiańskie łapacze snów. Uczestnicy spotkania mieli też możliwość „Flirtu   z Markiem Hłaską”, czyli wykorzystania jego cytatów, umieszczonych na specjalnych kartach Nocy Bibliotek, do porozumiewania się między sobą. Niektóre dzieci indywidualnie czytały  książkę „Ptyś   i Bill : śmiech to zdrowie” , polecaną i otrzymaną przez  bibliotekę w ramach  udziału naszej placówki w V ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. Komiks w pogodny i humorystyczny sposób ilustrował tegoroczne hasło akcji “Znajdźmy wspólny język”.

„Noc Bibliotek” mogła się odbyć dzięki dużemu zaangażowaniu i pomocy ze strony nauczycielek,    w związku z tym, szczególne podziękowania składam Paniom: Karolinie Hadryś-Piekielnej, Jolancie Pazek, Barbarze Witkowskiej oraz Gabrieli Garczarek.

Dorota Wejner

Skip to content