Spektakl teatralny z okazji Tygodnia Bibliotek w Łubnicach.


    W przededniu Tygodnia Bibliotek (6 maja 2019 r.), którego hasłem, w roku bieżącym, jest: „#biblioteka”, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łubnicach odbyło się przedstawienie teatralne   o charakterze edukacyjnym.

Tytuł spektaklu „Prastara książnica – skarb i tajemnica … bo mądrość tkwi nie tylko w wi-fi”, nawiązywał oczywiście do hasła tygodnia bibliotek   i  promował czytelnictwo wśród dzieci.

Ogromną skarbnicą wiedzy są książki, wystarczy się  o tym przekonać, natomiast Internet może pomagać nam w życiu codziennym, jeżeli umiejętnie się nim posługujemy.

Celem przedstawienia było: zachęcanie najmłodszych do odwiedzania bibliotek i korzystania z ich zbiorów, ukazanie, że  z Internetu korzystać należy mądrze, a prawdziwe życie toczy się poza „szklanym ekranem” oraz uświadomienie, jak ważną rolę w życiu człowieka pełni kontakt „twarzą w twarz” z drugim człowiekiem, prawdziwa przyjaźń, szacunek i wzajemna pomoc.

Ważne treści przekazali dzieciom aktorzy z teatru „Maska” z Krakowa poprzez cztery postacie sceniczne: piratkę Kirę, kangurka, tygryska i szamankę – starszą wyspy, bo akcja rozgrywała się na wyspie. Spektakl był bardzo kształcący, ale również niezwykle zabawny, o czym przekonali się oglądający uczniowie klas I – V szkoły podstawowej i oddział starszych przedszkolaków.

GBP Łubnice

Skip to content