VIII Festiwal Piosenki z bajki – Koncert Galowy

11 czerwca 2015 r. w Wieruszowskim Domu Kultury odbył się koncert galowy VIII Powiatowego Festiwalu pn. „Piosenki z bajki” pod honorowym patronatem Starosty Wieruszowskiego. Festiwal ogłoszony został przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie i Wieruszowski Dom Kultury.

Celem konkursu było: wyłonienie talentów muzycznych, młodych mieszkańców powiatu. Adresatami konkursu byli: przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III szkół podstawowych z terenu powiatu wieruszowskiego. Galę prowadziły Katarzyna Idzikowska – Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie.

W koncercie galowym wzięło udział 16 dzieci z 2 przedszkoli i 5 szkół podstawowych powiatu wieruszowskiego.

Przedszkola

• Gmina Wieruszów: Przedszkole nr 3 w Wieruszowie, Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Zielony Listek”

Szkoły Podstawowe

• Gmina Wieruszów: SP nr 1 im. J. Korczaka w Wieruszowie
  • Gmina Czastary: SP w Czastarach
  • Gmina Galewice: SP w Niwiskach, SP w Biadaszkach
  • Gmina Lututów : SP w Niemojewie

Prace oceniała komisja konkursowa w składzie:

• Henryka Mikołajczyk- nauczyciel muzyki
  • Halina Okoń –Animator Domu Kultury
  • Dawid Kosakiewicz – Dyrektor Wieruszowskiego Domu Kultury
  • Elżbieta Dąbrowska – pracownik Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie.

Komisja postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

W kategorii: przedszkola
  • I miejsce – Marta Tomaszewska Przedszkole nr 3 w Wieruszowie
  • II miejsce – Ewa Rukowicz Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Zielony Listek”
  • III miejsce – Igor Galiński Niepubliczny Punkt Przedszkolny „Zielony Listek”
W kategorii Szkoły Podstawowe I-III
  • I miejsce- Karolina Pluskota SP w Czastarach
  • II miejsce–Iga Wojciechowska SP nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie
  • III miejsce Joanna Kobielska – SP nr 1 im. Janusza Korczaka w Wieruszowie
Wyróżnienia:
  • Marlena Słodowa SP w Niwiskach
  • Oliwia Łuczak SP w Niemojewie
  • Julia Rejman SP w Niwiskach

Nagrody małym gwiazdom wręczała w imieniu starosty Andrzeja Szymanka Marta Siubijak oraz Dawid Kosakiewicz Dyrektor Wieruszowskiego Domu Kultury.Wszystkie dzieci, które brały udział w festiwalu otrzymały dyplomy i upominki. Dodatkowa atrakcja był występ grupy teatralnej „Magia” z Wyszanowa.

Katarzyna Idzikowska Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w tegoroczny Festiwal. Szczególne słowa podziękowania należą się opiekunom i rodzicom, którzy włożyli dużo serca i pracy w przygotowanie dzieci do występu.
Sponsorem nagród rzeczowych był Starosta Wieruszowski Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie oraz Wieruszowski Dom Kultury.