Wsi spokojna, wsi wesoła czyli Noc w Bibliotece na ludowo.

W ogólnopolskiej Nocy Bibliotek po raz kolejny udział wzięła Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie. Wydarzenie przebiegało pod hasłem „Wsi spokojna, wsi wesoła czyli  Noc w Bibliotece na ludowo.

1 października w sobotnie popołudnie, punktualnie o godzinie 16.00 Biblioteka otworzyła swoje drzwi dla przybywających gości

Każdy mógł tego popołudnia znaleźć tutaj coś dla siebie, bowiem pracownicy biblioteki przygotowali na ten wyjątkowy wieczór szereg atrakcji, W programie znalazły się :

Warsztaty familijne  „Kwiaty z bibuły”, które poprowadził Wacław Zabłocki

Wystawa strojów ludowych regionu łódzkiego: strój opoczyński oraz strój wieluński

Poznanie historii staropolskich obyczajów i tradycji  takich jak wypiek chleba oraz jak powstaje lniane płótno- filmy edukacyjne, pogadanka

Wspólne czytanie fragmentów  powieści “Chlopi”

Ekspozycja wnętrza wiejskiej chałupy oraz sprzętu wiejskiego.

Wiejski poczęstunek- pajda chleba ze smalcem i  z kiszonym ogórkiem

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wieruszowie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczna akcję Nocy Bibliotek.
Chcielibyśmy bardzo podziękować Stowarzyszeniu Historycznemu “Gloria Victis” za wypożyczenie eksponatów oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury , Sportu i Turystyki w Sokolnikach za wypożyczenie wieluńskiego stroju ludowego.