Spotkanie Bibliotekarzy

22 lutego w siedzibie naszej biblioteki odbyło się spotkanie bibliotekarzy z terenu powiatu wieruszowskiego. Tematem spotkania było min.: Omówienie sprawozdania Gminnych Bibliotek Publicznych za 2022 przez panią Dyrektor Katarzynę Idzikowską oraz Jak zdobyć fundusze z Programu Równać Szanse na działania z młodzieżą w bibliotece, o których mówiła Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wieruszowie Natalia Wolko-Stempniewicz.


VII Gminny Konkurs Recytatorski klas I – III pod hasłem „Wiersze Tuwima”

9 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wieruszowie odbył się VII Gminny Konkurs Recytatorski klas I - III pod hasłem „Wiersze Tuwima”. W komisji konkursowej , która oceniała wiersze znalazła się pani Dyrektor naszej biblioteki Katarzyna Idzikowska. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy laureatom.


Walentynkowe warsztaty decoupage

W czwartkowe przedpołudnie 9 lutego w naszej bibliotece  miały miejsce walentynkowe  warsztaty decoupage .Gościliśmy klasę  III a wraz z wychowawczynią Marzeną Sokołowska a   warsztaty poprowadziły Anna Tomaszek-Osadnik oraz Marta Panek  z uczestnikami Edytą Pindor i Piotrem Gorajczykiem z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wieruszowie. Dzieci miały za zadanie wykonać oryginalne lampiony walentynkowe. Na początek należało nałożyć na słoiki specjalny klej. Następnie dzieci mogły je ozdobić w dowolny sposób techniką decoupage. Do dyspozycji miały ogromną ilość serwetek z ...

czytaj dalej »


Skip to content