Lekcja biblioteczna

23 września gościliśmy w naszej bibliotece uczennice z klasy II b LO w Wieruszowie wraz z opiekunką Marzeną Sarowską. Pani dyrektor Katarzyna Idzikowska opowiedziała o historii powstania biblioteki oraz zasadach jej funkcjonowania, a także zapoznała klasę z naszym katalogiem oraz ofertą biblioteki.


Regionalia w bibliotece

Jeżeli interesuje Cię historia miejsca w którym żyjesz oraz historia regionu. Zajrzyj do biblioteki. U nas do nabycia najnowsze publikacje regionalne.


Warsztaty “Kwiaty z bibuły”

Uwaga !!! Uruchamiamy zapisy na bezpłatne warsztaty „Kwiaty z bibuły”, które odbędą się 1 października br. w siedzibie biblioteki o godz. 17.00 podczas tegorocznej odsłony Nocy Bibliotek.


NOC BIBLIOTEK -Zaproszenie

Ósma już edycja ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 1 października pod hasłem „To się musi powieść”. Już dziś zapraszamy mieszkańców na kolejną odsłonę Nocy Bibliotek w naszej bibliotece. Przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji. Wśród nich warsztaty robienia kwiatów z bibuły, które poprowadzi Wacław Zabłocki. Warsztaty oczywiście są bezpłatne


XI edycja Narodowego Czytania

„Ballady i romanse” Adama Mickiewicza to lektura tegorocznej, jedenastej już odsłony Narodowego Czytania. Tradycyjnie Powiatowa Biblioteka Publiczna wraz ze wszystkimi wieruszowskimi bibliotekami włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji. 9 września o godz. 11.00 na Bulwarze Różanym na pomoście w ramach tego wydarzenia, odbywającego się pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej, ballady Adama Mickiewicza czytali wieruszowscy włodarze, bibliotekarze, uczniowie oraz mieszkańcy. Balladę „Świtezianka” ...

czytaj dalej »


Skip to content